İshali Ne Durdurur ?

İshal yaşamımızı etkileyen bir sağlık problemi olmakla birlikte tedavisi de çok kolaydır. İshali ne durdurur, sorusunu sorduğunuzda herkesin ufak tefek bu konuyla ilgili bir fikri vardır. Biz de sizler için en iyi fikirleri derledik.

Kahve

İshale en iyi gelen yöntem ve anında kesilmesine çare olan bir tatlı kaşığı Türk kahvesi yenmesidir. Fakat bazı insanlar acı olması nedeniyle Türk kahvesini yemek istemezler. Böyle durumlarda kahveyi sıvı olarak içerek tüketmelisiniz. Fakat o anında etki etmeyecektir. Ancak 4 – 5 fincan içtikten sonra ishalinizin kesilmesine yol açacaktır. İshaliniz kesilsin diye uykunuzdan olmamak için başka yöntemlere başvurabilirsiniz. İshali ne durdurur diye düşünürken sakın aklınıza Türk kahvesinden başka bir seçenek gelmesin aksi takdirde diğer kahve türleri ishalinizi daha da fazla tetikler.

Muz

İshali ne durdurur? Tabi ki muz. İshali anında kesen bir başka yöntem ise, muz yemektir. Anında kesen meyve olduğu için en etkili yöntemlerin başında gelir.

Kola

Pek doğal bir yöntem gibi gözükmese de ishali ne durdurur deyince aklımıza ilk gelen yöntemlerden biridir. Anında kesilmesi için yaklaşık bir litre kola içmelisiniz. Fakat sağlığınıza zarar vermesi açısından bu mümkün olmayacağı için etkisini uzun süreli gösterir. Ayrıca kolanın sağlığa verdiği zararlardan ötürü de bazı evlerde bu içecek tüketilmemektedir. O halde size uygun olan bir başka yönteme göz atabilirsiniz.

Patates

Hemen hemen her evde bulunan klasik ishal kesme yiyeceğidir. İshali ne durdurur derken, haşlanmış bir patates yağsız ve tuzsuz olarak yenildiği zaman ishalinize çare olacaktır. Yalnız bu sırada bol su içmeli ve ödemi vücudunuzdan atmalısınız. Ayrıca ishal olduğunuz için de sıvı kaybı yaşamanız muhtemel. Patates ile birlikte içtiğiniz su hem ishalinizi kesecek hem de kaybettiğiniz sıvının tekrar yerine konulmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir